Kūno kultūros pamokos vasarą vyresniojoje grupėje. Ilgalaikis darbų planas vasaros rekreaciniam laikotarpiui

MKDOU "Podgorensky vaikų darželis Nr. 1"

Kūno kultūros pamokų gatvėje santrauka vyresnioji grupė

globėjas

Trepyshko E.A.

2016 m

Programos užduotys:

1. Sukaupkite ir apibendrinkite motorinę patirtį:

Laikykitės atstumo eidami ir bėgiodami;

Kad būtų galima sąmoningai, aktyviai, esant tinkamam raumenų įtempimui atlikti visų rūšių pratimus.

2. Vystosi vaikams fizines savybes: bendra ištvermė, greitis, jėga, koordinacija.

3. Suformuokite sąmoningą poreikį motorinė veikla.

Kūno kultūros kursas

Lygiavimas.

Vaikinai, atsistokite gražiai, apsikirpkite kojines, ištiesinkite pečius, ištiesinkite nugarą.

Pasveikinkime vieni kitus. Fizinis lavinimas! (labas)

1) Pasukta į dešinę, žingsnis žygis.

2) Atsikelkite ant kojų pirštų, rankos į šonus, kvėpuokite per nosį.

3) Atsisėskite, rankos į priekį – ėjimas pusiau pritūpęs.

4) Dideli žingsniai – ėjimas dideliais žingsniais.

5) Aukštai pakelkite kelius.

6) bėgimas.

O.R.U.

1. Pirmas pratimas „Suspausti guzelį“.

Pradinė padėtis: pėdos pečių plotyje, rankos ištiestos į priekį. Iš pradžių viena ranka suspaudžiame guzelį: „Vienas, du, trys.“ Perkėlėme guzelį į kitą ranką. Suspauskite: "Vienas, du, trys"

Pradėjome.(2-3 kartus) Nuleidome rankas. Sukratytas. Ir vėl kartojame pratimą.

2. Antrasis pratimas „Pastumk guzą“

Pradinė padėtis: kojos pečių plotyje, rankos žemyn. Mes kylame ant kojų pirštų, rankas aukštyn, perkeliame guzas. Jie nuleido rankas.

Prasidėjo (8-10 kartų).

3. Trečiasis pratimas „Parodyk, koks gražus guzas“ Pritūpęs.

Pradinė padėtis: kulnai kartu, kojų pirštai atskirti. Jie atsisėdo, parodė guzą, atsistojo.

Pradėtas (8-10 kartų)

4. Ketvirtas pratimas „Pasilenkia žemyn“

Pradinė padėtis: pėdos pečių plotyje. Jie pasilenkė, padėjo guzą, atsitiesė, rodė rankas. Pasilenkdami stenkitės nesulenkti kojų.

Pradėtas (8-10 kartų)

5. Penktasis pratimas „Pakrypsta į šoną“.

Pradinė padėtis: pėdos pečių plotyje. Paimkite guzą tarp delnų, pakelkite rankas aukštyn, pasilenkite į dešinę, ištieskite, tada į kairę.

Pradėtas (8-10 kartų)

6. Šeštasis šokinėjimo pratimas " Juokingi berniukai»

Padėkite guzą ant žemės. Mes šokinėjame, kojos viena nuo kitos, kartu.

Prasidėjo (8-10 kartų).

7. Kvėpavimo pratimai

Dabar paimkite kūgius ir padėkite juos atgal į vietą.

Bėkime, nepamirškime kvėpuoti per nosį (bėgimas). Vaikščiojimas. Įkvėpkime – įkvėpkime – iškvėpkime.

Jie stojo į eilę.

Buvo įdomu žaisti, apšilti. Dabar galime lengvai įveikti visas kliūtis.

Jums reikės:

1. Perženkite kubelius.

2. Įlipkite į lanką.

3. Peršokti per maišus (šokinėti ant dviejų kojų, rankos atgal, šokinėti, rankos į priekį).

4. Ėjimas vingiuotu taku (gyvatės ėjimas)

- Dabar žaisime žaidimą „Cunning Fox“ (2–3 kartus)

O, vaikinai, mes gerai žaidėme su jumis, bet jums ir man reikia atlikti dar vieną užduotį.

KAIP SEKASI?

Parodykite abiejų rankų nykščius, nukreiptus į viršų.

- Kaip sekasi? - Kaip šitas!

Kovas.

- Kaip tu bėgi? - Kaip šitas?

Bėk vietoje.

- Ar miegate naktimis? - Kaip šitas!

Sujunkite delnus ir padėkite ant jų galvą (skruostas)

- kaip tu imi? - Kaip šitas!

Paspauskite ranką link savęs.

- Ar duodate? - Kaip šitas!

Padėkite delną į priekį.

- Kaip tu juokauji? - Kaip šitas!

Išpūskite skruostus ir švelniai daužykite juos kumščiais.

- Kaip grasinate? - Kaip šitas!

Pamojuokite pirštu į priekį arba vienas į kitą.

Kvėpavimo pratimai „Apkabink save“ (einant). Žygiuojame vietoje. "Stop, vienas, du" .

Tiesioginės edukacinės veiklos kūno kultūroje santrauka vyresniųjų grupėje „Linksmasis šokdynėlis“

Tikslas: Optimalus sveikatos, švietimo ir ugdymo sričių įgyvendinimas fizinis lavinimas, skatinti vaikų sveikatą.
Užduotys:
-mokyti vaikus atlikti pratimus su šokinėjimo virve, ant kilimo su virve išdėlioti įvairias figūrėles;
- įtvirtinti gebėjimą peržengti ir peršokti per judančią virvę;
- lavinti gebėjimą atlikti Skirtingos rūšys vaikščiojimas ir bėgimas su daiktu rankoje;
- lavinti vikrumą, judesių koordinaciją;
- ugdyti vaikų gyvybinę motoriką ir sveikatą stiprinančius įgūdžius;
- ugdyti tinkamą vaikų požiūrį į kūno kultūrą.
Įranga:šokinėjimo virves pagal vaikų skaičių.

Pamokos eiga:

Instruktorius: Mano draugai, šiandien turite neįprastą pamoką. Kuo tai neįprasta, kuo skiriasi nuo kitų kūno kultūros pamokų? (vaikų atsakymai). Sakyk, ar tau nerūpi, kad pamoką vedu aš, o ne tavo mylimasis...?
Jau tapome draugais, bet šiandien jūsų salėje yra svečių, padovanokite jiems savo šypsenas ir gera nuotaika!

Instruktorius:Šiandien aš atvykau pas jus ne vienas, o kartu su savo padėjėja! (su mergina iš parengiamoji grupė) Labai norėčiau, kad su ja taptum gerais draugais. Ir mano padėjėja taip pat atvyko ne viena, o su drauge Skakalochka! Esu tikras, kad tai padės jums tapti stipriam, judriam ir ištvermingam. O pradžiai reikia pasisveikinti sportiškai! Kas man pasakys, kaip yra?

(Ištieskite virvę prieš vaikus, kad jie išsirikiuotų išilgai jos ir pasakytų „Fizkult-Hi“).
Dabar kviečiu prisėsti kaip aš ant kilimo ir pasiklausyti pasakos apie mažąją šokinėjimo virvę.

Pasakojimas apie mažą šokdynę.
Mažame miestelyje gyveno neįprasta šeima - šokinėjimo lynų šeima: tėtis - šokinėjimo lynas, mama - šokinėja ir maža šokinėja. Skapkaločkos tėtis dirbo sporto salėje, visada buvo užsiėmęs vaikais ir negalėjo skirti Skakalochkai dėmesio, kurio jam reikėjo, kad būtų laimingas. Mama turėjo daug namų darbų, ji taip pat mėgo eiti pas savo merginas.
Namuose sėdint šokinėjimo virvei buvo labai nuobodu, ji negalėjo pasirinkti sau patinkančios veiklos. Ji dažnai verkdavo kampe – taip norėjo ką nors veikti, kažko išmokti. O kartą jos krikštamotė Fėja Ropė atvyko į Skakaločką, pamatė ašarojančią krikšto dukrą ir nusprendė jai padėti. „Norint ką nors pasiekti gyvenime, reikia eiti į mokyklą“, - sakė Fėja. Bet tau dar anksti, nes tu mažas. Reikia ruoštis mokyklai. O stebuklinga vieta, kur vaikai tai daro, vadinasi darželis. Padėsiu patekti į darželį, turiu merginą iš darželio. Kartu su vaikais žaisite, mokysitės, linksminsitės ir, žinoma, ruošiesi mokyklai“.
Mažoji Šokinėlis labai apsidžiaugė, padėkojo krikšto mamai ir džiaugsmingai pradėjo suktis ir dainuoti:
Aš esu kapitonas, man nuobodu
Namuose guli ant grindų
Fėja atėjo į mano namus
Padėjo man atsikelti!
Atsidūriau darželyje
Gyveno, džiaugėsi!
Vaikai šokinėja kartu
Pats laikas mums šokti!

Instruktorius: Taigi mažoji Skakaločka, tavoji pateko į darželį. O po jos atėjo kiti šokinėjantys lynai, kurie taip pat nori daug išmokti. Ar norite jiems padėti? (vaikų atsakymai)

Ačiū, maniau, kad jūsų širdys yra malonios ir užjaučiančios. Pradedantiesiems Skakalochek svečius supažindinsime su sporto sale.

(Statydami vaikus kolonoje, virvės sulankstomos keturis kartus, nuleidžiamos žemyn)

Įvadinė dalis.
Įprastos vaikštančios rankos su virve nuleidžiamos žemyn.
Vaikščiojimas ant kojų pirštų, rankos su virve pakeltos į viršų.
Vaikščiojimas virvės kulnais už menčių.
Vaikščiojimas aukštu keliu, šokdynė priešais jus, vaikai turi pasiekti virvę keliais.
Šoninė trauka su dešine, tada su kaire puse, virvė priešais jus.
Įprasta šokdynė ant pečių.
Įprastas ėjimas, šokdynė už nugaros (lengvas nugaros masažas šokdyne).

Kvėpavimo pratimas „Sniegas laikysis kartu“. Vaikščiodami vietoje, įkvėpkite per nosį, iškvėpkite, kaip sakote „girksk-girgžks-kriuk“.

Vizualinė gimnastika.
Virvė į kairę, virvė į dešinę,
Į viršų ir žemyn. Ir viskas iš naujo!

Vaikų kūrimas ratu.

Instruktorius: Taigi mes turėjome trumpą ekskursiją po šokdynę! O dabar laikas papasakoti ir parodyti jai, kaip prabėga diena darželis. O kas man pasakys, kaip prasideda kiekvienas rytas darželyje?
Vaikai: Su įkrovimu!

Pagrindinė dalis.

Bendrųjų lavinimo pratimų rinkinys.
1. „Pasukime į dešinę, pasukime į kairę“. I.p .: guli ant nugaros, kojos kartu, keliai sulenkti, rankos su virve viršuje. Sukite kojas į dešinę, rankas į kairę, grįžkite į SP, pasukite kojas į kairę, rankas į dešinę, grįžkite į SP. (Pakartokite 5 kartus).
2. „Sūpynės kėdė“. I.p .: guli ant nugaros, šokinėja rankose. Suimkite kelius virve ir pasukite pirmyn, atgal, dešinėn, kairėn. (Pakartokite 5 kartus).
3. „Atmušk“. I.p .: stovi ant keturių, rankos ant virvės, kuri guli ant grindų. Atsitraukti dešinę koją atgal, grįžti į SP, atnešti kairę koją atgal, grįžti į VP. (Pakartokite 6 kartus).
4. „Pėdos aukščiau nuo žemės“. I.p .: sėdimas, akcentas ant dilbių, kojos sulenktos, kulnai ant grindų, virvės rankenos rankose, jos vidurys prikabintas prie pėdos vidurio. Ištieskite kojas į priekį, patraukite virvę, pakelkite tiesias kojas aukštyn, nuleiskite kojas žemyn, grįžkite vi.p. (Pakartokite 5 kartus).
5. „Pasižvalgykime“. I.p .: klūpo, rankos prieš krūtinę. Atsitraukti dešinė rankaį šoną, grįžti į SP, atvesti kairę ranką į šoną, grįžti į VP. (Pakartokite 6 kartus).
6. Papurtykite galvas. I.p .: stovi, kojos kartu, virvė sulankstyta keturis kartus, nuleista žemyn. Pasukite galvą į dešinę, pasukite galvą į kairę, pakreipkite galvą į priekį, pakreipkite galvą atgal. (Pakartokite 8 kartus).
7. „Parodyk man virvę“. I.p .: kojos pečių plotyje, rankos su virve žemiau. Pasilenkite į priekį, ištieskite rankas, grįžkite vi.p. (Pakartokite 7 kartus)
8. „Pritūpimai“. I.p .: kulnai kartu, kojinės atskirai, rankos su virve žemiau. Pritūpkite ištieskite rankas į priekį, grįžkite vi.p. (Pakartokite 6 kartus).
9. Šokinėjimas pirmyn ir atgal dviem kojomis per virvę, kuri guli ant grindų.

Instruktorius: Po pamokų vaikai smagiai žaidžia įvairius žaidimus. Taigi mūsų šokdynė taip pat mėgsta linksmai žaisti. Ar nori žaisti su ja?

Pagrindiniai judesių tipai.
1. Žaidimas „Aukštas – žemas“. Jei du žmonės pakelia virvę aukštai, tada reikia bėgti po ja (4 kartus), jei ji žemai nuleista, tada reikia peršokti (5 kartus)
2. Žaidimas „Meškerykotis“.Šokinėja per virvę, kurią suaugęs žmogus sukasi ratu. Vaikai – žuvys, suaugę – žvejai. Kas nespėjo peršokti per virvę, užkibo ant masalo. (į abi puses 6 kartus)
3. Žaidimas „Brukas“. Du žmonės tempia virvę, aukštis nuo žemės 4-5 centimetrai ir pradeda lėtai judinti, tada didėja virvės aukštis ir bangų greitis.
4. Žaidimas lauke „Upeliai ir ežerai“. Vaikai kiekvienoje komandoje suskirstomi į dvi komandas, paskiriamas kapitonas, kurio rankose turi virvę, skambant muzikai vaikai bėga, kai tik muzika nutrūksta, vadovas ištaria upelius ar ežerus. Jei upeliai turi išsirikiuoti vieną po kito į stulpelį, o virvę paimti į dešinę ranką, jei ežerai, tai reikia padaryti ratą ir abiem rankomis griebti virvę.

Kvėpavimo pratimai.
- Figūrų dėliojimas iš virvių.
- Kompleksiniai „Laiškai“.

1. „A raidė“. Pagrindinė laikysena, kojos atskirtos, rankos sulenktos ant krūtinės.
2. „G raidė“. Pagrindinė padėtis, kairė ranka atidėta.
3. „Raidė D“. Plati laikysena, kojos išskleistos, pusiau pritūpęs, rankos aukštyn, plojimai virš galvos.
4. „K raidė“. Kairė koja padėta ant kojos piršto, kairė ranka pakelta į šoną.
5. „M raidė“. Plati laikysena, pasilenkite į priekį, delnai kartu.
6. „T raidė“. Pagrindinė padėtis, rankos į šonus.

Kvėpavimo pratimai „linksmai nuotaikai“ I.p.: pagrindinis stovas. Sklandžiai įkvėpkite ir iškvėpdami pasakykite "Ha-ha-ha!" Nubrėžkite raidę „X“.

Instruktorius: Ir ne veltui dabar pavaizdavome gerą nuotaiką, parodėme raidę „X“, kodėl manote?
(vaikų atsakymai)

Instruktorius: Nes šiandien padarėme gerą darbą, gerą darbą, o svarbiausia – padarėme daug gero ir naudingo savo sveikatai!


5-6 metų vaikai

Sporto projektas Tokia įdomi klasika

Birželio, liepos, rugpjūčio 21 dienomis kūno kultūros pamokos vasarai lopšelio-darželio vyresnėje grupėje

Kūno kultūros kalendorinis planas vasarai

Vyresnioji grupė

Užduotys:
Stiprinti kūno kultūros pamokose įgytus įgūdžius:

  • įvairių rūšių ėjimas ir bėgimas;
  • pastatymas ratu, stulpelyje, linijoje, dviejose kolonose, dviejose linijose, galimybė atsidaryti ratu, stulpelyje, linijoje ištiestomis rankomis, atlikti posūkius;
  • išlaikyti pusiausvyrą stovint ant vienos kojos, einant ant pusiausvyros sijos, gimnastikos suoliukas, žengiant per daiktus, po bėgimo;
  • atlikti šuolius vietoje, į ilgį iš vietos, į ilgį nuo bėgimo starto, per daiktą, dviem kojomis judant į priekį, per virvę;
  • atlikti šliaužimą po lanku, lipti gimnastikos kopėčiomis;
  • atlikti metimą į tolį, į taikinį, per virvę, į ringą, mesti, gaudyti ir pataikyti į kamuolį

Korekcinės užduotys:

  • formuoti taisyklingą laikyseną;
  • atlikti plokščiapėdystės prevenciją;
  • pagerinti kvėpavimo funkciją;
  • lavinti judesių koordinaciją.
Įžanginė dalis: Formavimas eilutėje, formavimas stulpelyje. Ėjimas kolona yra normalus, aukštai keliant kelius, bėgimas normalus, keičiant tempą, keičiant kryptį į visas puses. Konstrukcija bendrojo ugdymo pratimams: apvali, išsidėsčiusi ant ištiestų rankų, laisva

1
Sporto ir muzikinio bendro renginio vasaros pradžios šventė
2
lauko skirstomieji įrenginiai
Žaidimo pratimai

  • Kas daugiau - šokinėja su virve vietoje
  • Kas toliau – šokinėja virve, juda į priekį
  • Estafetės lenktynės

"Tuščia vieta"
3
lauko skirstomieji įrenginiai be daiktų
Žaidimo pratimai su badmintono elementais

  • Padaužykite vėžliuką
  • Padavimai
  • Badmintonas

"Bėgimas"
4
lauko jungiklis su kamuoliuku
Žaidimo pratimai su futbolo elementais

  • Driblingas
  • Kamuolio perdavimas
  • Įmušk kamuolį į vartus

Futbolo žaidimas
5
lauko skirstomieji įrenginiai be daiktų
Žaidimo pratimai su žaidimo „Miestai“ elementais

  • Sukurkite figūrą
  • numušti figūrą
  • Kas sekantis

Žaidimas "Miestai"
6
Žaidimo pratimai: -

  • mesti-pagauti
  • Kas padarys mažiau šuolių
  • Prisėskite
  • Sukite kamuolį į vartus

7
Sportinis laisvalaikis
8
lauko skirstomieji įrenginiai su kamuoliuku
Išlaikykite pusiausvyrą stovėdami ant vienos kojos 10 sekundžių
Šuolis į tolį stovint
Kamuoliukų gaudymas ir metimas vienas kitam iš apačios
Lipimas sporto salės kopėčiomis
P / ir "Nebėk ant grindų"
9
Žaidimo pratimai -

  • Mokymas žaisti su krepšinio elementais
  • Mesti kamuolį į žiedą
  • Nesusigauk
  • Konkursas „Perduok prekę“

10
lauko skirstomieji įrenginiai be daiktų
Trasos treniruotės naudojant nestandartinę įrangą sporto aikštelė"Sustabdyti"
11
lauko skirstomieji įrenginiai su kubeliais
Vaikščiojimas ant gimnastikos suolo šoninis laiptelis
Šokinėja per kubus
Kauliuko metimas į tolį kaire ir dešine ranka

P / ir "Greitai paimk, greitai padėkite"
12
Vasaros sporto šventė
13
lauko jungiklis su kamuoliuku
Vaikščiojimas ir bėgimas serpantinu tarp padangų
Šokinėja ant dviejų kojų
Kamuoliuko metimas aukštyn ir gaudymas abiem rankomis bent 10 kartų iš eilės
Įslinkimas į viršutinį stelažo žiedą
P / ir „Pasik savo porą“
14
lauko skirstomieji įrenginiai be daiktų
Vaikščiojimas ant gimnastikos suolo su žingsniavimu per kubus
Šokinėjimas ant dviejų kojų aplink jus 4 kartus
Išmesk kauliuką
Ropojimas keturiomis ant gimnastikos suoliuko
„Nebėk ant grindų“
15
Žaidimo pratimai

  • Daryk kaip aš, vaikai rodo pratimus
  • Aukštesnės pėdos nuo žemės
  • Peršokti dviem šuoliais

16
lauko skirstomieji įrenginiai su kubeliais
Išlaikykite pusiausvyrą po bėgimo, atlikite užduotį
Šokinėja ant dviejų kojų judant į priekį
Metimas į taikinį
Lipimas per aukštas padangas
P / ir „Salki-gelbėjimas“
17
lauko skirstomieji įrenginiai be daiktų
Ėjimas ant pusiausvyros spindulio
Šokinėja nuo lanko, lankai
Kauliuko metimas į tolį
Keturpėsčiomis šliaužiantis tautos himnui. lenta
P / ir „Pelių gaudyklė“
18
Žaidimo pratimai

  • Veidrodis
  • Dribsnis tarp padangų su futbolo elementais
  • Pašokti
  • Perkelkite objektą su konkurencijos elementais

19
lauko skirstomieji įrenginiai be daiktų
Trasos treniruotės naudojant nestandartinę sporto aikštyno įrangą
P / ir "Varlės"
20
lauko jungiklis su kamuoliuku
Išlaikykite pusiausvyrą stovėdami ant vienos kojos užmerktos akys 10 sek
Šuolis į tolį iš vietos, iš bėgimo
Rutulio metimas per virvę
Šliaužimas po lanku kairėje ir dešinėje pusėje
P / ir "Meška ir bitės"
21
Žaidimo pratimai

  • PSO ilgesnis bėgimas ištvermė
  • Vikriausios su konkurencijos elementais
  • mesti-pagauti
  • Virvė

Taip pat skaitykite →


1 puslapis iš 12

Kūno kultūros pamokų vedimo ore žaidimo forma yra viena įdomiausių ir labiausiai paplitusių vaikų veiklos formų. Pagrindinė ugdomoji ir ugdomoji vertybė žaidimų veikla tuo, kad jie yra natūrali forma perteikiant vaikams reikiamą žinių kiekį kūno kultūros srityje. Tuo pačiu metu kiekviena pamoka, kurią sudaro įvairaus intensyvumo žaidimai lauke, leidžia išspręsti svarbias užduotis, skirtas emociniam, fiziniam ir psichiniam ikimokyklinio amžiaus vaiko vystymuisi.

Siekiant optimizuoti motorinė veikla(TAIP) vaikų ikimokyklinėje įstaigoje, daug dėmesio skiriama lauko žaidimų organizavimui ir valdymui kūno kultūros pamokose. Šios problemos tyrimai 2001-2003 m. buvo atliktas GOU Nr. 1881 kompensacinio tipo Maskvos Pietryčių rajono - urbanistinės eksperimentinės aikštelės. Įstaigoje sudarytos būtinos sąlygos kasdieniam kūno kultūrai su 4-7 metų vaikais. Žaidimų aikštelėse įrengti sporto ir žaidimų kompleksai, įskaitant įvairių rūšių privalumus: vaikščiojimo ir pusiausvyros pratimams - rąstai, įvairaus aukščio strėlės, gimnastikos suolai; už šokinėjimą- lazdos, lankeliai, kūgiai, virvės; jodinėjimui, mėtymui, gaudymui - pakabinami taikiniai, rutuliai, kėglių rinkiniai, ser-so, žiedų metikliai; šliaužioti ir laipioti -žaidimų labirintai, mediniai laiptai. Kūno kultūros įranga leidžia sukurti kintamas sąlygas žaisti pratimus („Gaukite daiktą“, „Kas surinks daugiau tos pačios spalvos, vienos formos objektų“ ir kt.).

Žaisdami vaikai atlieka daug judesių: vaikšto ir bėgioja pasvirusiu strėle, šliaužioja gimnastikos suolais, šokinėja virve, lipa laiptais, mėto kamuolį į žiedą ir kt. Tuo pačiu metu jie rodo reakcijos greitį, miklumą, ištvermę, taip pat drąsą, ryžtą, išradingumą ir savarankiškumą. Taip pat pažymėtina teigiamas pagalbinių priemonių naudojimo lauko žaidimuose vaidmuo ugdant erdvės ir laiko suvokimą, įskaitant orientavimosi aplinkoje įgūdžių ir gebėjimų formavimą. Sporto ir vaikų žaidimų aikštelėse yra pakankamai vietos, kad vaikai galėtų laisvai judėti ir realizuoti savo kūrybinius sumanymus.

Sporto aikštyne šiltuoju metų laiku kasdien vyksta žaidžiantys kūno kultūros užsiėmimai vidurinėje, vyresniojoje ir parengiamojoje mokyklai grupėse. Kuriant užsiėmimų turinį, pateikiama:

  • įvairių tipų judesių naudojimas;
  • įtraukti įvairaus intensyvumo žaidimus lauke: žaidimus su bėgimu, šokinėjimu, laipiojimą, mėtymą ir daiktų mėtymą, varžybų žaidimus, estafečių žaidimus, sporto žaidimai ir pratimai liaudies žaidimai, žaidimai orientuotis erdvėje, žaidimai lavinti dėmesį, vikrumą ir taiklumą atliekant įvairius veiksmus.

Mūsų tyrimo tikslas buvo ištirti įvairių kūrybinio DA formų poveikį vaiko organizmui. Naudojome žingsniamatį, laiką, pulso stebėjimą. Reikšmingi individualūs skirtumai išryškėjo 4-7 metų vaikų DA rodikliuose. Apie 60 % yra hiperaktyvūs ir sėslūs vaikai, turintys psichofizinės raidos nukrypimų.

Dėl hiperaktyvūs vaikai būdingas dėmesio sutrikimas, kuris neleidžia įdėmiai klausytis suaugusiojo, aiškiai ir iki galo atlikti užduotis. Jiems būdingas agresyvumas, konfliktiškumas, motorikos slopinimas, netvarkingumas, nervingumas, impulsyvumas, dirglumas, nuotaikų kaita. Jie turi prastai susiformavusius veiklos ir elgesio savireguliacijos mechanizmus. Jiems reikia duoti motorinių užduočių, skirtų akies vystymuisi, metimo stiprumui ir taiklumui (lantelio ridenimas, kamuoliukas į apykakles, įvairių daiktų mėtymas į taikinį iš 3-6 m atstumo, metimas). medicinos kamuolys iš už galvos ir iš skirtingų pradinių pozicijų, ridenant kamuolį viena ranka tarp daiktų).

Kartu su hiperaktyviais vaikais sukelia nerimą sėslūs vaikai. Jie, kaip taisyklė, dažnai suserga ir turi tam tikrų funkcinių nukrypimų. Jiems būdingas mažas DA, silpna ištvermė, reikšmingas pagrindinių judėjimo tipų (bėgimo, šokinėjimo, metimo, metimo ir kamuolio gaudymo) atsilikimas nuo amžiaus standartų. Sėslūs vaikai nepasitiki savo jėgomis, atsisako atlikti sudėtingas motorines užduotis, taip pat dalyvauti kolektyviniuose žaidimuose. Jiems būdinga monotoniška mažai intensyvi veikla, kurioje vyrauja statinis komponentas. Daugumai būdinga inercija, pasyvumas, abejingumas, jautrumas, ašarojimas, nenoras bendrauti su bendraamžiais. Šiems vaikams tinka žaidimai ir pratimai greitumui, judėjimo greičiui ir ištvermei lavinti, vienos veiklos rūšiai pereiti prie kitos.

Tyrimo medžiaga liudija: subalansuoti vaikai, turintys palankų TAIP lygį greitai išmokti žaidimų taisykles, žaidimo pratimų turinį; jiems pakanka paaiškinimo ir vieno ar dviejų mokytojo parodymų. Vaikai su mažu DA mums reikalingas atskirų judesių elementų sulėtintas rodymas su aiškiu, išsamiu ir pakartotiniu paaiškinimu, draugiškos ir ramios aplinkos buvimas.

Žaidime vyksta motorinės patirties kaupimas. Žaidimo pamokų metu vaikai keliauja pasakų pasaulyje, mėgdžiodami herojų veiksmus, demonstruoja savo motorinius įgūdžius ir įgūdžius, palaipsniui įgyja įprotį sveika gyvensena gyvenimą. Be to, jie įvaldo įvairius veiksmus, mokosi kontroliuoti savo elgesį.

Siekdami ugdyti vaikų gebėjimą kūrybiškai spręsti problemas lauko žaidimuose, naudojome paieškos ir eksperimentiniai metodai(klausimai, mįslės, kortelės, diagramos ir kt.), kurios padeda pažadinti vaizduotę, kurti žaidimo vaizdinius, naujas taisykles, skirtingus judesius (šokis, ritminis, sportinis), žaidimas su daiktais ir žinynais.

Užsiėmimų metu nereikėtų pamiršti tarpdalykinių ryšių. Pavyzdžiui, kai vaikai šokinėja varlėmis, mokytojas gali panaudoti savo žinias apie laukinę gamtą, kad galėtų palyginti varles ir rupūžes ir užduoti klausimus apie tai, ką jie turi bendro ir kuo jie skiriasi vienas nuo kito. Žaidimo forma vedant užsiėmimus ore prisideda prie to, kad žaidimo metu vaikai rodo susidomėjimą ir kūrybiškumą, greičiau išmoksta taisykles.

GOU Nr.1881 lankantys vaikai turi antrąją sveikatos grupę (judamojo aparato funkciniai sutrikimai), tačiau dirbant su jais daug dėmesio skiriama ištvermės ugdymui, kaip svarbiausiam veiksniui didinant funkcines galimybes. Tai pirmiausia palengvina teisingas derinys fizinė veiklaįvairaus intensyvumo, pakaitomis su aktyviu poilsiu.

Kiekviena kūno kultūros pamoka, šiltuoju metų laiku vykstanti lauke, prasideda lengvu bėgiojimu. Norint išlaikyti tam tikrą bėgimo tempą ir ritmą bei išvengti vaikų nuovargio, kūno kultūros instruktorius bėga priekyje, o mokytojas – iš paskos. Palaipsniui, nuo pamokos iki pamokos, atstumas didėja. Vaikams, kuriems ją sunku įveikti ir kuriems reikalingas individualus bėgimo tempas, atliekamas medicininis stebėjimas. Remdamasis visapusiška kiekvieno vaiko apžiūra, gydytojas pateikia rekomendacijas dėl bėgimo trukmės ir tempo, atsižvelgdamas į vaikų galimybes, aktyviai dalyvauja visose sportinėse ir rekreacinėse veiklose. Tai leidžia sukurti sąlygas, kuriomis kiekvienas vaikas galėtų atlikti jam įmanomą krūvį, prisidedant prie jo fizinis vystymasis ir kūno treniruotės.

Vaikams įveikus vieną ar kitą distanciją (nuo 200 iki 500 m), atliekami kvėpavimo pratimai (keletą kartų per pamoką). Vaikus reikia mokyti taisyklingai kvėpuoti ir atlikti kvėpavimo pratimus: tai prisideda prie kvėpavimo raumenų, ypač gilaus įkvėpimo, raumenų vystymosi.

2 jaunių grupė

BIRŽELIO

Kūno kultūros laisvalaikis

1. Pramoginis apšilimas.

Žaidimo pratimai

2. „Ant tilto“ – ėjimas ir bėgimas tarp virvių (w. 20 cm).

3. „Riedėti ir pasigauti“ – kamuoliuko ridenimas į priekį.

4. Mobilus žaidimas

„Žvirbliai ir mašina“.

5. I.M.P. "Burbulas".

1. Pramoginis apšilimas – „Kiškiai“ – ėjimas kolona po vieną, gavus signalą – „kiškis“ – vaikai atlieka šuolius vietoje, pagal „varlės“ signalą. atsisėskite, padėkite rankas ant kelių. Bėgimas stulpelyje po vieną.

pratimai:

2. „Juokingi lokiai“ šliaužioja keturiomis su atrama ant delnų ir pėdų.

3. Mobilus žaidimas

„Pagauk uodą“.

4. I.M.P. „Paimk vėliavą“.

1. Žaidimas "Mes trypiame kojas".

2. Žaidimo pratimai:

„Parasitininkai“ – šokinėjimas nuo gimnastikos suolo.

3. „Varlės“ – šokinėjimas su paaukštinimu ratu).

4. I.M.P. „Tyla prie tvenkinio“

1. Pramoginis apšilimas – „Automobiliai“ –

(vaikščiojimas ir bėgimas pagal pulsą).

Žaidimo pratimai

2. „Drąsios pelės“ – lipimas po virvele.

3. „Ant tilto“ – ant lentos, peršok per vidurį esantį kubą.

4. „Greitai imk

5. Ėjimas kolonoje po vieną rankų judesiais.

"Sveika vasara!"

LIEPOS

UŽDUOTYS

1 savaitė

2 savaitės

3 savaitės

4 savaites

Kūno kultūros laisvalaikis

Lavinti motorinius įgūdžius; ugdyti norą sportuoti.

1. Žaidimas „Surask savo spalvą“.

2. Žaidimo pratimai:

3. „Nuo guzelio iki guzo“ – šokinėjimas ant dviejų kojų nuo lanko iki lanko.

4. Mobilus žaidimas

„Lėktuvas“.

5. I.M.P "Ėjo, ėjo ir rado".

1. Žaidimas „Greitai imk“ (kubas, rutulys, smeigtukas).

2. Žaidimo pratimai:

„Ridenti – gaudyti“ – kamuoliuko ridenimas abiem rankomis vienas į kitą.

3. „Juokingi lokiai“ – šliaužiojimas keturiomis tiesia linija.

4. I.M. P. "Kas yra maiše?".

1. Pramoginis apšilimas „Neliesk“ – vaikščiojimas ir bėgimas tarp objektų (kubelių, kėglių).

2. Žaidimas „Sklandus ratas“.

3. Žaidimo pratimai:

„Ant tilto“ – ėjimas nuožulnia lenta, laisvai balansuojant rankomis.

4. Mobilus žaidimas

„Pelės sandėliuke“.

5. Apvalaus šokio žaidimas.

Žaidimas „Klausyk signalo“ (vaikščiojimas ir bėgimas pagal signalą:

"Pabėgiokime";

2. Žaidimas „Visi sportuoja“

3. Žaidimo pratimas

„Važiuokite ir pataikykit“.

4. Lauko žaidimas „Višta ir viščiukai“

5. I.M.P. vaikų pasirinkimas.

„Apsilankęs saulėje“;

„Juokingi zuikiai“;

"Apsilankymas pasakoje".

RUGPJŪTIS

UŽDUOTYS

1 savaitė

2 savaitės

3 savaitės

4 savaites

Kūno kultūros laisvalaikis

1. Žaidimas "Arkliai" - ėjimas aukštai iškėlus kelius, vidutiniu tempu -

„Arkliai ateina“, bėga į visas puses.

2. Žaidimas „Višta motina ir vištos“.

3. Žaidimas „Varlės“ – šokinėjimas takeliu.

4. Žaidimas „Tramvajus“.

1. Žaidimas „Surask savo spalvą“ (trijų spalvų nosinės).

2. Žaidimo pratimai:

„Linksmi žvirbliai“ – šliaužia po virvele.

3. „Per upelį“ – šokinėjimas ant dviejų kojų per virves.

4. Mažo mobilumo žaidimas

– Atspėk, kas rėkia?

1. Žaidimas „Shaggy dog“.

2. Žaidimo pratimai:

„Ridenti – gaudyti“ – kamuoliuko ridenimas abiem rankomis vienas į kitą po lankais.

3. „Neliesk“ – vaikščiojimas tarp kubelių.

4. Žaidimas „Pagauk uodą“ (su šokinėjimu vietoje)

1. Žaidimas „Sklandus ratas“ – ėjimas ir bėgimas ratu.

2. Žaidimo pratimai: „Nuo lanko iki lanko“ – šokinėjimas ant dviejų kojų į lanką ir išlipimas iš lanko.

3. Žaidimas „Beždžionės“.

4. Apvalaus šokio žaidimas.

„Linksmi žaidimai“ – žaidimų atrakcionai;

„Away at the ball“ – žaidimai lauke.

vidurinė grupė

BIRŽELIO

UŽDUOTYS

1 savaitė

2 savaitės

3 savaitės

4 savaites

Kūno kultūros laisvalaikis

Lavinti motorinius įgūdžius; ugdyti norą pratimus atlikti pačiam.

2. "Kas greitai pasieks kėglius" - šokinėjimas ant dviejų kojų, įgyvendinant įvairias kliūtis

3. Mobilus žaidimas

"Lėktuvas"

4. I.M.P. "Milžinai ir nykštukai"

Žaidimo pratimai:

1. „Poros“ – ėjimas kolona po vieną, ėjimas poromis

(Alternatyva)

2. „Pataikykite į krepšį“ – krepšio metimas į horizontalų taikinį.

3. Mobilusis žaidimas „Toss – gaudyk“

4. I.M.P. "Kepurėlė ir lazdelė"

Žaidimo pratimai:

1. „Lėktuvai“ – ėjimas ir bėgimas (rankos į šonus) visoje aikštelėje su posūkiais į skirtingas puses.

2. „Nenuleisti“ – ėjimas ant rąsto, šoninis laiptelis su maišu ant galvos.

3. „Met – gaudyk“ – kamuoliuko mėtymas vienas kitam, stovėjimas ratu.

4. Mobilus žaidimas

"Kiškiai ir vilkas"

5. Vaikščiojimas kolona po vieną su kvėpavimo pratimais.

Žaidimo pratimai:

1. „Pasitik savo porą“.

2. Juokingos pelės "- vaikščiojančios ant kojų pirštų" gyvatė "tarp kėglių.

3. Mobilus žaidimas

"Triušiai"

4. I.M.P. — Kas dingo.

Sportiniai užsiėmimai Vaikų gynimo dienai „Tegu džiaugiasi vaikai visoje planetoje“;

„Liaudies žaidimai lauke“.

"Raudona, geltona, žalia".

LIEPOS

UŽDUOTYS

1 savaitė

2 savaitės

3 savaitės

4 savaites

Kūno kultūros laisvalaikis

Lavinti motorinius įgūdžius; ugdyti norą aktyviai dalyvauti lauko žaidimuose.

1. Žaidimas „Spalvotos mašinos“.

2. Žaidimo pratimai:

„Pataikyk į kėgliuką“ – maišo metimas į taikinį.

3. "Pelės - norushki" - šliaužioja po virvele į šoną.

4. Žaidimo pratimai su kamuoliu individualiai.

5. Lauko žaidimas

„Pilotai“.

Vaikščiojimas kolonoje po vieną.

1. Žaidimas „Surask savo namus“.

2. Žaidimo pratimai:

„Parasitininkai“ – šokinėjimas nuo gimnastikos suolo.

3 „Riedėjimas“ – lanko ridenimas tarp daiktų.

4. Mobilus žaidimas

„Spąstai“.

5. I.M.P. – Vaikinai turi griežtą tvarką.

1. Ėjimas stulpelyje po vieną tarp kaiščių. Lengvas bėgimas ant pirštų tarp kėglių su gyvate.

2. Rutulio mokykla:

Smauti kamuolį į žemę ir sugauti jį abiem rankomis;

Smūgiuokite kamuolį į žemę, paplokite ir sugriebkite jį abiem rankomis;

Atmuškite kamuolį į sieną, paplokite ir suimkite jį rankomis.

3. Mobilus žaidimas

„Kamuolis virš tinklo“.

4. Mažo judrumo žaidimas vaikų pasirinkimu.

1. Žaidimas „Pagauk savo porą“.

2. Žaidimo pratimai: „Nuo guzelio iki guzo“;

3. „Greitos blakės“ – šliaužiojimas keturiomis ant gimnastikos suoliuko su atrama ant delnų ir kelių.

4. Mobilus žaidimas

"Arkliai".

5. I.M.P. "Žiurkėnas".

„Džiunglių skambutis“;

„Mano linksmas skambus kamuolys“;

„Laimingos pradžios“

RUGPJŪTIS

UŽDUOTYS

1 savaitė

2 savaitės

3 savaitės

4 savaites

Kūno kultūros laisvalaikis

Lavinti motorinius įgūdžius; ugdyti susidomėjimą fizine veikla.

1. Žaidimas "Vaikinai turi griežtą tvarką".

2. Žaidimas „Būk pirmas“ – ėjimas ir bėgimas kolona keičiantis lyderiui.

3. Estafetė „Kliūčių ruožas“: - šliaužimas po lanku tiesiai arba į šoną; vaikščiojimas su žingsniu per virves.

4. Mobilus žaidimas

„Surask sau draugą“.

5. I.M.P. „Skrenda – neskrenda“.

1. Mobilus žaidimas

„Vairuotojai“ – ant raudonos vėliavėlės – ėjimas vietoje, ant geltonos – ėjimas sporto aikštyne, ant žalios – bėgimas į visas puses.

2. Žaidimas „Pramogininkai“.

3. Žaidimo pratimas:

„Kamuoliukų mėtymas“ – kamuolio metimas vienas kitam dviem rankomis iš už galvos.

4. Mobilus žaidimas

"Prie meškos miške"

5. I.M.P. "Juokingas kamuolys"

1. Žaidimas „Klausyk signalo“ - ėjimas kolona po vieną, prie signalo: „Drugeliai“ - sustokite, mojuokite rankomis kaip sparnais, eikite toliau, bėgiokite į visas puses.

3. „Praeik – nenukris“ – ėjimas ant rąsto šoniniu žingsniu, rankos ant diržo.

4. Mobilus žaidimas

"Automobiliai".

1. Žaidimas „Greitai paimk“.

2. Žaidimo pratimai: „Met į kėglius“ – maišų mėtymas į taikinį.

3. "Pelės - norushki" - ropoja po virvele, šonu su kamuoliu rankoje.

4. Žaidimo pratimai su kamuoliu poromis ir individualiai.

5. I.M.P. „Tyla prie tvenkinio“

Degtukai nėra žaislai vaikams;

„Juokingi žaidimai“ – žaidimai-atrakcionai.

vyresnioji grupė

BIRŽELIO

UŽDUOTYS

1 savaitė

2 savaitės

3 savaitės

4 savaites

Kūno kultūros laisvalaikis

Lavinti motorinius įgūdžius; ugdyti susidomėjimą bendrais motoriniais veiksmais.

Tema: Būkite atsargūs.

1. Žaidimas „Surask sau draugą“ – ėjimas į visas puses, ėjimas ir bėgimas poromis.

2. Žaidimas „Pramogininkai

(su kamuoliukais)

3. Žaidimas – estafetės

„Kas vikriausias“ – bėgimas įveikiant kliūtis.

4. Žaidimo pratimas „Atnešk – nenumesk“.

5. Apvalių šokių žaidimas vaikų pageidavimu.

Tema „Mes – sportininkai“.

Eidamas kolonoje po vieną, įbėgdamas skirtingomis kryptimis, peržengiant kliūtis. Nepertraukiamas bėgimas 1,5-2 min.

Žaidimai-pratimai:

1. „Vietose“;

2. "Kas greitesnis"

(šokinėja ant dešinės ir kairės kojos)

3. Mobilus žaidimas

„Bėgimas poromis“

4. I.M.P. "Daryk kaip aš".

Tema: „Juokingas kamuolys“.

Vaikščiojimas su kamuoliu:

Ant pirštų, rankos su kamuoliu aukštyn;

Ant kulnų rankos su kamuoliuku į priekį. Bėgimas kolonoje su sustojimu prie signalo: paslėpk kamuolį už galvos; suspauskite kamuolį tarp kojų.

Krepšinio elementai:

Mesti kamuolį vienas kitam iš krūtinės;

kamuoliuko varymas dešine ir kaire ranka pakaitomis;

Kamuolio metimas į krepšį abiem rankomis nuo krūtinės.

Tema: „Pasakų estafetės“.

Žaidimai – estafetės:

1. Puss in Boots "

2. „Barono Miunhauzeno šerdis“

3. „Baba Yaga“

4. Mobilus žaidimas

"Vilkas ir septynios jaunos ožkos"

5. Ėjimas kolonoje po vieną.

Sportiniai užsiėmimai Vaikų gynimo dienai „Tegu džiaugiasi vaikai visoje planetoje“;

„Liaudies žaidimai lauke“.

„Laimingos estafetės“.

„Didžiosios lenktynės“.

LIEPOS

UŽDUOTYS

1 savaitė

2 savaitės

3 savaitės

4 savaites

Kūno kultūros laisvalaikis

Ugdykite fizines savybes: vikrumą, greitį; ugdyti draugiškus santykius su priešininku, draugiškumo jausmą, ištvermę.

Ėjimas ir bėgimas:

- „gyvatė“ tarp miestelių;

Miesto žaidimas:

Šikšnosparnio metimas iš šono;

Miestelio išmušimas nuo arklio (5-6m) su puse arklio (2-3m).

Tema: „Mes linksmi vaikinai“.

1. Žaidimas-pratimas „Signalas“ – ėjimas ir bėgimas skirtingu tempu įveikiant kliūtis, su sustojimais, keičiant kryptį ir kitomis užduotimis (mokytojo signalu).

2. „Pramogininkai“

3. Estafetė „Kas greičiau perduos objektus“;

4. Mobilus žaidimas

"Meškerė"

5. Mobilus žaidimas „Mes juokingi vaikinai“;

Vaikščiojimas rankomis.

Tema „Komiška olimpiada“.

Pramoginis apšilimas (įvairių rūšių ėjimas ir bėgimas)

Žaidimo pratimai:

1. Šuolis į tolį

(ilgiausias komandinis šuolis yra laimėtojas).

2. Šaudymas iš lanko. (metimas į horizontalų taikinį paprastu lanku).

3. Estafetės žaidimas„Bėgimas ant pačiūžų“ (pačiūžas keičia kaliošai).

4. Žaidimas – estafetės

"Dviračiu Sportas"

(dviratis bus pakeistas gimnastikos lazda).

5. I.M.P. "Kas turi kamuolį"

Tema: „Smagi šokdynė“.

Vaikščiojimas kolonoje po vieną

ant kojinių, išorinėje ir vidinėje pėdos pusėje su apsauga teisinga laikysena. Lengvas bėgimas, bėgimas „gyvatėlis“, įvairiomis kryptimis. Normalus vaikščiojimas.

ORU su šokdyne.

Žaidimo pratimai:

šokinėja per ilgą virvę, stovint ir siūbuojant, per trumpą virvę, sukant ją pirmyn ir atgal.

Mobilusis žaidimas

"Meškerė"; Padarykite figūrą (vaikai patys sugalvoja figūras su virve.

Vaikščiojimas kolonoje po vieną.

Kūno kultūros laisvalaikis dalyvaujant tėvams „Sveikatos diena“; „Džiunglių skambutis“.

RUGPJŪTIS

UŽDUOTYS

1 savaitė

2 savaitės

3 savaitės

4 savaites

Kūno kultūros laisvalaikis

Ugdykite miklumą, reakcijos greitį, ugdykite gebėjimą veikti kolektyviai.

Tema: „Rynelis – linksmas pagalbininkas ir draugas“.

Ėjimas stulpelyje po vieną, kaitaliojant su šuoliais ant dviejų kojų nuo lanko iki lanko. Įbėga greitas tempasį greitį.

ORU su lanku.

1. Žaidimo pratimas:

„Nevėluokite“ - šokinėja, judant į priekį už apskritimo, sudaryto iš gulinčių lankų 3–4 mažiau nei žaidėjų skaičius. Gavę signalą, atsistokite į lanką.

„Važiuoti tiesiai“ – ridenti lankus tiesiai.

2. Žaidimas – estafetės:

„Perkelk lanką“.

3. Mobilus žaidimas

„Figūra su lanku“.

4. Ėjimas kolonoje po vieną su lanku rankoje.

Pokalbis „Mokomės žaisti futbolą“.

ORU su kamuoliu.

Žaidimas „Mes juokingi vaikinai“.

1. Žaidimo pratimai:

2. Tikslus smūgis "- smūgiavimas į kamuolį dešine ir kaire koja tam tikra kryptimi.

3. „Paimk kamuolį į vartus“ – kamuolio perdavimas tarp objektų ir aplink juos, kamuolio varant į vartus.

4. „Neatleiskite kamuolio“ – kamuolio perdavimas koja vienas kitam.

5. „Pataikykite kamuolį“ – kamuoliuko smūgis į sieną.

Tema: „Liaudies žaidimai lauke“.

Žaidimai su kamuoliu:

1. Gawker.

2. „Kamuoliukų lenktynės“.

Šuolio žaidimas:

"Maišas".

Bėgimo žaidimai:

1. „Takos“;

2. „Tuščia vieta“.

I.M.P. „Jūra nerimauja“.

Badmintonas.

šoninis žingsnis į priekį, rankos ant diržo;

Šoninis žingsnis pritūpęs, rankos ant diržo. Bėgimas kartu su kitais judesiais: judėjimas į priekį su šuoliais; su garso signalo sustabdymu.

Lauko skirstomieji įrenginiai su badmintono rakete.

Pratimai:

Rakete trankyti svirdelę bandydami pataikyti daugiau kartų (stovėdami ir judėdami.

Rakete mušamas šaulys tam tikra kryptimi.

Žaidimas „Shuttlecock in the circle“.

Estafetė „Nešiok skraidyklę ir nenumesk“.

Degtukai nėra žaislai vaikams;

„Linksmi žaidimai“ – žaidimai, atrakcionai „Linksmoji valanda“;

"Bėgiko diena"

Literatūra:

1. Penzulaeva L.I. mobilieji žaidimai ir žaidimo pratimai su 3-5 metų vaikais.- M.: Humanit. Red. centras VLADOS, 2000.-112p.

2. Anisimova M.S., Khabarova T.V. motorinė veikla jaunesnysis ir vidurinis ikimokyklinio amžiaus. - SPb.: UAB "Leidykla" VAIKYSTĖ-SPAUDA", 2012.-208s. (Programos „Vaikystė“ metodinis kompleksas).

3. Kūno kultūra ir sveikata darbas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje: iš darbo patirties, Avt.

4. Osokina T.I. Kūno kultūra darželyje. -3 leid., kun.-M.: Švietimas, 1986.-304 p.- (B-ka auklėtojų darželis).